Oudejaarsdag in Geldrop: Geduldig wachten op de laatste bollen van het jaar
Aangepast: woensdag 31 december 16:11 uurGELDROP – Terwijl de laatste uren van het jaar wegtikken, vormde winkelcentrum De Coevering in Geldrop woensdagmorgen het decor van een oer-Hollandse traditie. Al vroeg op de ochtend heerste er een opgetogen stemming onder het winkelend publiek dat massaal naar het centrum was getrokken voor de laatste inkopen van het jaar.
De grote trekpleister van de ochtend was zonder twijfel de oliebollenkraam. Bezoekers trotseerden de frisse ochtendlucht en sloten geduldig aan in een aanzienlijke rij die in de loop van de ochtend steeds verder aangroeide. Het wachten werd door de meesten gebruikt om even bij te praten met bekenden, wat zorgde voor een gemoedelijke en sociale sfeer op het plein.
De geur van versgebakken deeg en poedersuiker vulde de wijde omtrek van het winkelcentrum. Ondanks de drukte verliep de verkoop gestroomlijnd en werden de zakken met oliebollen en appelflappen in hoog tempo over de toonbank overhandigd. Veel inwoners van Geldrop lijken de voorkeur te geven aan de lokale kraam boven het zelf bakken, waardoor de drukte bij de Coevering inmiddels een vast onderdeel van de jaarwisseling is geworden.
Naast de oliebollenkraam profiteerden ook de omliggende winkels van de toloop. De parkeerplaatsen raakten snel gevuld met mensen die nog snel de benodigdheden voor een feestelijke avond in huis haalden. Met de goed gevulde tassen en de warme lekkernijen in de hand keerden de bezoekers huiswaarts om zich voor te bereiden op de laatste avond van het jaar.
Foto’s : AS Media

Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties