Logo 112 Eindhoven

Ter plaatse bij misdaad (steekpartij) in Best op vrijdag 10 april 2026
Redactie misdaad 0 reactie(s) vr 10 april 2026, 10:51

Politie op zoek naar fietser na neersteken inwoner in Best

Aangepast: vrijdag 10 april 17:52 uur

BEST – Een 46-jarige inwoner van Best is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een steekincident op de hoek van de St. Odulphusstraat en de Hoofdstraat. De dader is nog voortvluchtig. De politie is een grootschalig onderzoek gestart naar de toedracht en de identiteit van de verdachte.

Het incident vond plaats rond half negen in de ochtend, op een moment dat veel mensen onderweg waren. Het slachtoffer werd ter plekke behandeld en met ernstig letsel met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Vanwege zijn kritieke medische toestand is het voor de recherche nog niet mogelijk geweest om met de man te spreken over wat er precies is voorgevallen. Hierdoor tast de politie vooralsnog in het duister over de aanleiding van de geweldpleging.

In de directe omgeving van de Hoofdstraat is uitgebreid sporenonderzoek verricht. Dit onderzoek richtte zich niet alleen op de plek van de steekpartij, maar ook op een andere locatie in dezelfde straat waar de verdachte kort voor het incident zou zijn gesignaleerd. Naast de inzet van agenten op de grond werd ook een drone gebruikt om de omgeving vanuit de lucht in kaart te brengen en te zoeken naar mogelijke vluchtroutes of sporen.

Kort na de steekpartij werd via Burgernet een signalement verspreid, wat leidde tot diverse meldingen van alerte buurtbewoners. Hoewel de politie al deze aanwijzingen direct heeft nagetrokken, hebben de zoekacties tot op heden nog niet geresulteerd in een aanhouding. De verdachte is na de daad op een fiets gestapt, vermoedelijk een blauwe e-bike, en weggereden in de richting van de woonwijk Salderes.

Lees ook:  Twee mannen aangehouden na grote vondst van hennep, vuurwerk en duizenden vapes in Best

Getuigen omschrijven de dader als een blanke man met een slank postuur en een lengte van ongeveer 1.80 meter. Zijn leeftijd wordt geschat tussen de 30 en 40 jaar. Ten tijde van het incident droeg hij een groene broek en donkere bovenkleding met een capuchon. De politie richt zich nu op het verzamelen en bekijken van camerabeelden uit de omgeving in de hoop de vluchtroute van de man nauwkeuriger vast te leggen.

Lees ook:  Mogelijke explosieven aangetroffen in toekomstig azc in Nuenen, politie zoekt getuigen

De autoriteiten roepen iedereen die informatie heeft of over relevante camerabeelden beschikt dringend op om zich te melden. Dit kan via de gebruikelijke telefoonnummers van de politie of de opsporingstiplijn. Voor personen die liever niet met hun naam in het dossier willen komen, bestaat de mogelijkheid om volledig anoniem informatie te delen. Het onderzoek naar deze gewelddadige confrontatie duurt onverminderd voort.

Deel dit artikel:

112 Best

Meer artikelen over de inzet van hulpdiensten bij een misdaad in Best lees je in onze categorie 112 Nieuws Best. Alle 112 alarmeringen uit Best kan je live volgen via 112 meldingen Best.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Adverteren in de regio

Jouw advertentie hier?

Bereik direct duizenden betrokken inwoners. Als hét toonaangevende nieuws- en 112-platform in de regio bereiken wij dagelijks lezers van jong tot oud. Perfect voor lokale ondernemers die gezien willen worden!

Bekijk de mogelijkheden

WhatsApp

Blijf up-to-date via WhatsApp!

Volg ons kanaal voor het laatste nieuws: whatsapp.112eindhoven.nl

Bovenop het 112 nieuws sinds 2008. Onafhankelijk, razendsnel en betrokken.