Vanaf juli 2025: kenteken nodig voor lichte elektrische voertuigen
Aangepast: donderdag 24 april 17:20 uurVanaf 1 juli 2025 moeten bijzondere bromfietsen voorzien zijn van een kenteken. Nieuw toegelaten voertuigen zijn vanaf die datum verplicht een kenteken aan te vragen, terwijl eigenaren van bestaande voertuigen een overgangstermijn van één jaar krijgen om aan de regeling te voldoen. Dat heeft minister Madlener van Infrastructuur en Waterstaat vandaag bekendgemaakt. Het nieuwe kenteken begint met de letter E en komt op een kleiner formaat blauwe kentekenplaat.
Met de kentekenplicht voor zogenoemde lichte elektrische voertuigen zonder trapondersteuning wordt duidelijker welke voertuigen zijn toegelaten op de openbare weg. Hierdoor kan de politie eenvoudiger handhaven en is direct zichtbaar wat een voertuig wel en niet mag. Door kwaliteitseisen te stellen en de handhaving te vereenvoudigen, wordt de verkeersveiligheid vergroot.
Minister Madlener benadrukt dat nieuwe vervoersmiddelen, zoals elektrische steps, ruimte moeten krijgen in het verkeer. Hoewel sommige bijzondere bromfietsen, zoals de BSO-bus, al waren toegestaan, gold dat nog niet voor e-steps. Naar verwachting worden binnenkort de eerste elektrische steps goedgekeurd voor gebruik op de weg. Dankzij het kenteken is direct herkenbaar of een voertuig voldoet aan de veiligheidseisen.
Overgangstermijn en kosten
Vanaf 1 juli 2025 moeten alle nieuwe bijzondere bromfietsen direct een kenteken hebben. Eigenaren van bestaande voertuigen, zoals de BSO-bus, krijgen een jaar de tijd om een kenteken aan te vragen bij de RDW. Een overzicht van alle toegelaten voertuigen staat op de website van de RDW. Op dit moment zijn er nog geen goedgekeurde e-steps, maar naar verwachting verandert dat binnenkort. Ook deze voertuigen krijgen dan een kenteken.
De kosten voor het aanvragen van een kenteken blijven beperkt. Voor bestaande voertuigen geldt een gereduceerd tarief van 18 euro, terwijl de normale prijs ruim 50 euro bedraagt. Het ministerie neemt het verschil voor haar rekening, in lijn met de eerdere toezegging dat de kosten proportioneel moeten zijn voor de gebruiker.
Met deze maatregel wil de overheid zorgen voor meer duidelijkheid, betere handhaving en een veiliger verkeer voor alle weggebruikers.

Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties